13.Teknik Müşavirlik Kongresi


13.Teknik Müşavirlik Kongresi, 18 Nisan 2019 tarihinde “2017 Yeni FIDIC Sözleşmeleri -  Ulusal ve Uluslararası Görünüm /  2017 New FIDIC Contracts - National and Global Outlook” teması ile Grand Ankara Otel’de gerçekleştirilmiştir.

Kongre, FIDIC Geçmiş Dönem Başkan Yardımcılarından Sayın Moncef Ziani’nin FIDIC’e ve Federasyonun rolüne ilişkin genel bir bakış kazandıracak ana konuşması ile başlamış ve sonraki 1.oturumda üyemiz MC2 Modern firması temsilcisi Sayın Levent Irmak ile devam etmiştir. Sayın Irmak konuşmasında, FIDIC’in Gökkuşağı serisindeki önemli konulara ve 1999 & 2017 arası ana değişikliklere değinmiştir. EFCA Uluslararası Pazarlar Komitesi Başkanı Sayın Jaap de Koning ise 2.oturumda yer alarak Avrupa ihale sistemi ile ilgili güncel bilgileri katılımcılar ile paylaşmıştır.

Kongre’nin öğleden sonraki bölümü “İnşaat Sektöründe yeni 2017 FIDIC Sözleşmelerinin Kullanımı – Bölgesel ve Küresel Görünüm” temalı panel ile devam etmiştir. Panel bölümü; TürkMMMB üyesi kıdemli iddia&dava danışmanı Sayın Levent Irmak moderatörlüğünde, FIDIC’i temsilen FIDIC Genç Profesyoneller Komitesi Başkanı  Sayın Cosmin Tobolcea ve aynı komite üyesi Sayın Adam Bialachowski, EFCA’yı temsilen EFCA Uluslararası Pazarlar Komitesi Başkanı Sayın Jaap de Koning, Dünya Bankası emekli ihale uzmanı Sayın İbrahim Sirer, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı- AB Yatırımları Dairesi Başkanı Sayın Nedim Yeşil ve Kamu İhale Kurumu- Hukuk Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Erdem Bafra panelist olarak yer almışlardır.

13.Teknik Müşavirlik Kongresi “2017 Yeni FIDIC Sözleşmeleri -  Ulusal ve Uluslararası Görünüm” Kapsamında Gerçekleştirilen Konuşma / Sunumlar

Açılış Konuşmaları
Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sureyya URAL'ın Açılış Konuşması

Sunumlar
FIDIC Geçmiş Dönem Başkan Yardımcısı Moncef Ziani’nin Sunumu

MC2 Modern firması temsilcisi Levent Irmak'ın Sunumu

EFCA Uluslararası Pazarlar Komitesi Başkanı Jaap de Koning'in Sunumu

13.Teknik Müşavirlik Kongresi Afiş
13.Teknik Müşavirlik Kongresi Program