TürkMMMB Üyeleri Ödülleri


Türk teknik müşavirlik firmalarının çalışmaları ile her zaman övünen Birliğimiz özellikle de içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte üyelerinin kazandığı başarılar ile ayrı bir gurur yaşamakta ve bu başarılar sektörümüz ve ülkemiz adına farklı bir anlam taşımaktadır.

Bu çerçevede, geçtiğimiz yıl içerisinde üyelerimizin edindiği önemli başarıları sizlerle paylaşmak isteriz.

Geçmiş Dönem Başkanlarımızdan Sayın Fatma ÇÖLAŞAN, 2021 yılı “REHVA (Avrupa Isıtma Havalandırma Klima Birlikleri Federasyonu) Professional Award in Design” ödülüne layık görülmüştür. Sayın ÇÖLAŞAN’a ödülü 19 Nisan 2021 tarihinde REHVA’nın online olarak düzenlenen Yıllık Kongresi ve Genel Kurulu sırasında verilmiştir.

Geçmiş Dönem Başkanlarımızdan Sayın Erkan ŞAHMALI ülkemizin iki büyük gözlemevi binası olan Türkiye Ulusal Gözlemevi ve Doğu Anadolu Gözlemevi'nde gerçekleştirdiği yenilikçi tasarımlar nedeniyle, ülkemizde astronomiye yaptığı mimari katkılardan dolayı 31. Uluslararası Astronomi Birliği (IAU) Genel Kurulu’nda, IAU Onur Üyesi olarak seçilmiştir.

Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetleri sektörünün önemli yayınları arasında yer alan ENR (Engineering News Record) Dergisi’nin hazırladığı, uluslararası alanda faaliyet gösteren en büyük teknik müşavirlik ve mimarlık firmalarının yer aldığı ''2021 ENR The Top 225 International Design Firms'' listesinde bu yıl üye firmalarımız, TEMELSU Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş 168. Sırada; SU-YAPI Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. 188. Sırada; YÜKSEL PROJE A.Ş. 192. Sırada; PROYAPI Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. firması da 223. sırada yer alarak bizleri gururlandırmışlardır.

Üyelerimizden DOLSAR Mühendislik A.Ş ile Pakistan National Highway Authority arasında 17 Kasım 2016 tarihinde imzalanan sözleşme kapsamında tasarım kontrolü ve inşaat kontrollüğü hizmetleri DOLSAR tarafından yapılan Pakistan’daki KHH Faz II Havelian-Thakot Otoyolu Projesi Tünel ve Köprü kategorisinde ENR-Engineering News Records- tarafından Dünya çapında düzenlenen yarışmada 2021 yılının en iyi projesi seçilmiştir.

Her sene düzenlenen ve özellikle son yıllarda da üyelerimiz çalışanlarından katılımlar yapılan EFCA’nın genç profesyonellere yönelik düzenlediği EFCA-Future Leaders’ yarışmasında bu sene DOLSAR Mühendislik A.Ş. firmasından Mustafa Kemal TÜRKERİ mansiyon ödülü kazanmıştır.

Türkiye Hizmet İhracatçıları Birliği-"HİB 2020 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları “Teknik Müşavirlik ve Kontrolörlük Hizmetleri” branşında üyelerimizden Yüksel Proje A.Ş 2. Ve Su-Yapı Mühendislik ve Müş. A.Ş. 3. Olarak bizleri gururlandırmışlardır.