ana sayfa

TürkMMMB'nin 40.YILI KUTLU OLSUN

40.Yıl


40.YIL

Bundan tam 40 Yıl önce, 25 Nisan 1980, Cuma günü, sektörün ilerlemesi ve gelişmesi idealleri ile yola çıkan sektörümüzün öncüleri sayılabilecek Müşavir Mühendislik ve Mimarlık hizmeti sunan firmalarının yetkili ortakları tarafından Birliğimizin ilk kuruluş taşları dizilmeye başlanmıştı. Bu sene 40. Yılını sevinç ve gururla kutlamakta olduğumuz Birliğimizin SİZ değerli üyelerini  Yönetim Kurulumuz adına tebrik ediyor, Birliğimizin nice Kırk yıllar sürmesini diliyoruz.

Bu vesile ile, maalesef bugün bir kısmı aramızda olmayan saygıdeğer Kurucularımız; M.Orhan URAL,  M.Muzaffer GİZBİLLİ, Ş.Sezar AYGEN, Oktay ERENTÜRK, Çetin ATUK, Yıldırım ALTAV, Mete YALÇIN, R.Doğan TEKELİ, Hüseyin ORANSAL, Kutlu E. DOLUCA, Ergün SUR, ve Yılmaz KARATABAN beyefendileri burada tek tek hatırlamak, şükranlarımızı sunmak ve aramızdan ayrılanları rahmetle anmak, isteriz. Bu vesile ile Birliğimizin bu günlere gelmesinde büyük emeği olan geçmiş dönem başkanlarımız; Orhan URAL, Aydın PELİN, Osman Özkan, Taylan KARABEY, Fatma ÇÖLAŞAN, Haluk DOĞANÇAY, Raşit ÜNÜVAR, Erkan ŞAHMALI, Cemal AKÇA, Demir İNÖZÜ, Munis ÖZER ve değerli Yönetim Kurulu üyelerine şükranlarımızı sunarız. Aramızdan zamansız ayrılan meslektaşlarımızı rahmetle anıyor, kuruluşumuzdan bugüne kadar birliğimizde görev alan tüm birlik çalışanlarımıza da özverili katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Kırkıncı Yılımızı bu sene görkemli bir etkinlik ile kutlamak ve bu mutluluğumuzu yabancı meslektaşlarımızla da paylaşabilmek arzusu ile, bildiğiniz gibi 4-5 Haziran 2020 de İstanbul’da (EFCA) Avrupa Müşavir Mühendislik Birlikleri Federasyonu’nun Genel Kurulunu ve Teknik Kongresini gerçekleştirmeyi planlamıştık. Maalesef hiç beklenmedik Covid-19 salgın hastalığı nedeni ile bu organizasyonu seneye ertelemek zorunda kaldık. Ümit ediyor ve istiyoruz ki en kısa sürede tekrar normal hayatlarımıza döneceğimiz günlere kavuşalım ve bu sene içinde bu gururlu ve önemli yıl dönümünü üyelerimizle kutlama imkânı bulalım.

TÜM ÜYELERİMİZİ TEK TEK KUTLUYOR, BİZLERİN VE FİRMALARIMIZIN ÇOK DAHA BÜYÜK VE BAŞARILI ESERLERE İMZA ATACAĞIMIZ, GELİŞMİŞ BİR SEKTÖR İÇİNDE FAALİYETLERİMİZİN VE BİRLİĞİMİZİN ARTARAK DEVAM EDECEĞİ BİR GELECEK ÜMİT EDİYORUZ. NİCE 40 YILLARA ULAŞMAK AZMİYLE, ASLA DURMAMAK ÜZERE, YOLA ÇIKTIK BU YÜZDEN HİÇBİR ZAMAN YORULMAYACAĞIZ….