ana sayfa

14-18 Mayıs 2017; Cidde


İslam Kalkınma Bankası’nın 42. Yıllık Toplantısı 14-18 Mayıs 2017 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde 2000 den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Üst düzey toplantıların yanısıra programda; Yenilikçilik, Genç Girişimcilerin Desteklenmesi, İslamî Finans Modelleri, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Geliştirilmesi, Yoksullukla Mücadele, Sürdürülebilir Kalkınma gibi 100’e yakın konunun ele alındığı, 300 konuşmacının katıldığı 53 adet oturum ve seminer düzenlenmiştir. Bu etkinlikler kapsamında 16 Mayıs’ta İslam Ülkeleri Müşavirler Birliği (FCIC) ve İslam Kalkınma Bankası’nın “Projeler Satınalma Bölümü” işbirliğinde gerçekleştirilen seminerde “Teknik Müşavirlik ve Müteahhitlik Endüstrisinin Üye Ülkelerin Ekonomik Gelişimine ve İşgücü Yaratma Potansiyelinde Oynadığı Rol” ele alınmıştır. Bu seminer kapsamında Geçen Dönem Başkanımız ve DEİK Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi Başkanı Demir İnözü de “Teknik Müşavirlik ve Müteahhitlik Endüstrisinin Türkiye’nin Ekonomik Gelişimindeki Rolü” konulu bir sunum gerçekleştirmiştir.

Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Geçen Dönem Başkanı Demir İnözü'nün İslam Kalkınma Bankası’nın 42. Yıllık Toplantısı'nda Yer Alan Sunumu