ana sayfa

9.Teknik Müşavirlik Kongresi: Yenilikçilik ve Araştırma-Geliştirme

26 - 27 Mart 2014; Limak Ambassadore Otel / ANKARA


Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından 26-27 Mart 2014 tarihlerinde Ankara, Ambassadore Otel'de  9.Teknik Müşavirlik Kongresi "Yenilikçilik ve Araştırma-Geliştirme" teması ile gerçekleştirilmiştir.

 
 
TürkMMMB-Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Demir İNÖZÜ'nün açılış konuşmasıyla başlayan Kongre'de; TMB-Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emin SAZAK, İNTES-Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkan Vekili Mustafa DEMİR ve İMSAD-Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dündar YETİŞENER birer konuşma yapmışlardır.

ODTÜ Rektör Yardımcısı ve ODTÜ TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Volkan ATALAY Kongre'nin Ana Konuşmacısı olarak “Yenilikçilik, Araştırma-Geliştirme ve Üniversite” konulu bir sunum gerçekleştirmiştir.

Kongrenin ilk oturumunda TOBB Türkiye Teknik Müşavirlik Meclis Başkanı ve TürkMMMB Geçmiş Dönem Başkanı Fatma ÇÖLAŞAN, “Teknik Müşavir Seçim Yönteminin İnovasyon ve Sürdürülebilirlikle İlişkisi” başlıklı ilgi çekici bir sunum yapmıştır. KAGİDER-Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Devrim G. EROL ise “Kadın Girişimciler ve Yenilikçi Yaklaşımlar” konulu sunumuyla Türk kadın girişimciler ve başarı örneklerinin yanısıra engellemelerden de bahsetmiştir.

Kongrenin Konuk Konuşmacısı Psikolog, Yazar, Eğitimci Prof. Dr. Üstün DÖKMEN “İş Dünyasında ve Özel Yaşamda Kaliteli İletişim, Yaşama ve Çalışma Sevinci” konulu değerli konuşmasında, ilginç uygulamalar ışığında aktardığı bilgilerle tüm katılımcılara verimli ve eğlenceli saatler yaşatmıştır.

Kongrenin ikinci ve son oturumunda ise sırasıyla Yüksel Proje Uluslararası A. Ş. firmasından Özgür UĞURLU "İzmir Körfez Geçiş Projesi", Prota Mühendislik Proje ve Danışmanlık Hizm. A. Ş. firmasından Jozef KUBİN "Sağlık Yapılarında Sismik Yalıtım Tasarımı ve Yerel Uygulamalar", Es Proje Mühendislik Müşavirlik Ltd. Şti. firmasından Altuğ AKMAN "Barajlarda 3-Boyutlu Dinamik Analiz Metodolojisi"  konularındaki sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.

Kongrenin ikinci gününde TürkMMMB üyelerinin katılımına özel bir Arama Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Türk Teknik Müşavirlik firmalarının ülke pazarında karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantıda 5 ana grup oluşturulmuştur. Her bir grup belirli bir konu üzerine yoğunlaşarak sorunların tespitini yapmış ve çözüm önerilerini derlemiştir. Arama toplantısı ile ilgili detaylı bilgiler ve SONUÇ BİLDİRGESİ'ne http://www.tmmmb.org.tr/h.php?h=turkmmmb-9.-tmk-arama-toplantisi-sonuc-bildirgesi-3004141025 adresinden ulaşılabilmektedir. 


9.TMK Kapsamında Gerçekleştirilen Konuşma / Sunumlar 


Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Demir İNÖZÜ'nün açılış konuşması