ana sayfa

11. Teknik Müşavirlik Kongresi - Yüksek Teknoloji Uygulamaları

28 Nisan 2016; Ankara


Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından 28 Nisan 2016 tarihinde Ankara'da Limak Ambassadore Otel'de  11.Teknik Müşavirlik Kongresi "Yüksek Teknoloji Uygulamaları" teması ile gerçekleştirilmiştir. Kongre kapsamında gerçekleştirilen konuşma ve sunumlar aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

TürkMMMB-Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Munis ÖZER'in açılış konuşmasıyla başlayan Kongre'de; İMSAD-Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fethi HİNGİNAR, İNTES-Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Celal KOLOĞLU, TMB-Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi A. Kartal USLUEL birer konuşma yapmışlardır.

Kongrenin ana konuşmacılarından Atılım Üniversitesi Kurumsal Gelişim ve Planlama Koordinatörü Dr. Ahmet TUNÇAY, "Etkili Süreç Yönetimi ve Teknoloji Yönetim Yeteneği'' konulu bir sunum gerçekleştirmiştir. Bir diğer ana konuşmacı olan GÜNARDA Proje Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Erkan ŞAHMALI, ''Proje ve Doküman Yönetimi'' konulu bir sunum yapmıştır. ODTÜ Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Volkan ATALAY ''Araştırma İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme'' konulu sunumuyla son ana konuşmayı yapmıştır.

Kongrenin Konuk Konuşmacısı Davranış Bilimleri Uzmanı Mehmet AUF “İkna” konulu konuşmasında; farklı ve güzel sunumu eşliğinde  tüm katılımcılara verimli ve eğlenceli saatler yaşatmıştır.

Kongrenin kapanış bölümü olan "Yüksek Teknoloji Uygulamaları" konulu Panel'de; TürkMMMB Üyesi ve Es Proje Mühendislik Müşavirlik Ltd. Şti. firmasından Salih Bilgin AKMAN'ın moderatörlüğünde sırasıyla DSİ 26.Bölge Müdürü Dinçer AYDOĞAN, ''Yusufeli Barajı'', TANAP İnşaat Grup Müdür Yardımcısı Ömer KORKMAZ, ''Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı'', BOLD Mimarlık Kurucularından Erdinç ÇİFTÇİ, ''Building Information Modeling Uygulamaları'' ve Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdür Yardımcısı Erdoğan DEDEOĞLU ise ''İzmit Körfez Geçişi'' konularında değerli bilgilerini sunumları eşliğinde katılımcılarla paylaşmışlardır. Panel'in sonunda katılımcıların sordukları sorular cevaplandırılmış ve Kongre başarıyla tamamlanmıştır.

11.Teknik Müşavirlik Kongresi Kapsamında Gerçekleştirilen Konuşma / Sunumlar

Açılış Konuşmaları
Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Munis ÖZER'in açılış konuşması
Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fethi HİNGİNAR'ın açılış konuşması
Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Celal KOLOĞLU'nun açılış konuşması
Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi A. Kartal USLUEL'in açılış konuşması

Ana Konuşmalar

Etkili Süreç Yönetimi ve Teknoloji Yönetim Yeteneği: Dr. Ahmet TUNÇAY
Proje ve Doküman Yönetimi: Erkan ŞAHMALI
Araştırma İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme: Prof. Dr. Volkan ATALAY

11.Teknik Müşavirlik Kongresi Program
11.Teknik Müşavirlik Kongresi Bilgi Notu