ana sayfa

10.Teknik Müşavirlik Kongresi (16 Nisan 2015)

16 Nisan 2015; Ankara


Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından 16 Nisan 2015 tarihinde Holiday Inn Ankara-Kavaklıdere Otel'de  10.Teknik Müşavirlik Kongresi "Risk ve Risk Yönetimi" teması ile gerçekleştirilmiştir. Kongre kapsamında gerçekleştirilen konuşma ve sunumlar aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

TürkMMMB-Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Demir İNÖZÜ'nün açılış konuşmasıyla başlayan Kongre'de; ASMÜD-Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk ÖZCAN, İMSAD-Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oktay ALPTEKİN, İNTES-Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkanı Celal KOLOĞLU ve TMB-Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Z. Ayşen TELEMEZ birer konuşma yapmışlardır.
 
Kongrenin ana konuşmacılarından ODTÜ Rektör Danışmanı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrem DİKMEN TOKER, "Planlama ve Risk Yönetiminde Genel Kavramlar" konulu bir sunum gerçekleştirmiştir. Bir diğer ana konuşmacı olan Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan ARSLAN ise "İnşaat Sektörü İş Güvenliği Eğitiminde Yeni Uygulamalar" konulu bir sunum yapmıştır. Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Latif Onur UĞUR "Sorumluluk ve Risk Transferi" konulu sunumuyla son ana konuşmayı yapmıştır.
 
Kongrenin Konuk Konuşmacısı Radyo Programcısı, Gelişim ve Değişim Uzmanı Özgür AKSUNA “İletişim ve Risk” konulu konuşmasında; farklı ve güzel sunumu eşliğinde  tüm katılımcılara verimli ve eğlenceli saatler yaşatmıştır.
 
Kongrenin kapanış bölümü olan "Müteselsil Sorumluluk" konulu Panel'de; TürkMMMB Üyesi ve Teknik Tempo Uluslararası Mühendislik A.Ş. firmasından Raşit ÜNÜVAR'ın moderatörlüğünde sırasıyla TürkMMMB Üyesi ve Karina Tasarım Danışmanlık ve Eğitim Hizm. Ltd. Şti. firmasından Aydın ÖZKAYA, TürkMMMB Üyesi ve PY Uluslararası Danışmanlık A.Ş. firmasından Haluk DOĞANÇAY, Gama Holding Yönetim Kurulu Başdanışmanı Süreyya Yücel ÖZDEN, Başmüfettiş İ. Zeki BÖKE ve Dayınlarlı Hukuk Bürosu'ndan Prof. Dr. Kemal DAYINLARLI değerli bilgilerini sunumları eşliğinde katılımcılarla paylaşmışlardır. Panel'in sonunda katılımcıların sordukları sorular cevaplandırılmış ve Kongre başarıyla tamamlanmıştır.
 
 10.TMK Kapsamında Gerçekleştirilen Konuşma / Sunumlar

Açılış Konuşmaları
Ana Konuşmalar
Konuk Konuşmacı
Panel Sunumları