ana sayfa

Türk Dili Konuşan Ülkeler Teknik Müşavirlik Firmaları İşbirliği Konferansı

27 Nisan 2017; Ankara


Birliğimiz tarafından her yıl Türk Teknik Müşavirlik sektörünün gelişimine katkıda bulunmak, inşaat sektörümüzdeki yüksek teknoloji ve inovasyon uygulamaları konusundaki deneyimleri ve birikimleri paylaşmak amacıyla ulusal ve uluslararası Kongreler ve Konferanslar düzenlemektedir.

Bu yıl T.C. Ekonomi Bakanlığı ile Birliğimiz organizasyonunda 27 Nisan 2017 Perşembe günü Ankara’da gerçekleştireceğimiz konferansımızın konusu “Türk Dili Konuşan Ülkeler Teknik Müşavirlik Firmaları İşbirliği" olarak belirlenmiştir. Bu Konferansın inşaat sektörümüzün tüm paydaşlarının yurt dışı ihracat hedeflerinin gerçekleşmesine katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Konuk ülkeler olan Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’dan özel sektör temsilcileri ve kamu kurumu yetkililerinin yer alacağı Konferans’ta ülkemizden de etkin bir katılım olması beklenmektedir. İlgili ülkelerden ve ülkemizden müşavir mühendislik, mimarlık ve yapım sektörünün paydaşlarını bir araya getirerek bu ülkeler arasında teknik işbirliğini güçlendirmek yoluyla altyapı, üstyapı ve enerji konularındaki projelerin gerçekleştirilmesini hedefleyen bu Konferansa söz konusu ülkelerden yatırımlardan ve finansmandan sorumlu kuruluşların temsilcileri, özellikle de ulaşım sektörlerindeki yatırımların gerçekleştirilmesinden sorumlu Bakanlıklar ve komitelerden üst düzey temsilciler katılım gösterecek ve yapacakları çeşitli sunumlarla bu ülkelerdeki potansiyel projeler ve yatırım planları hakkında bilgi vereceklerdir. 

Taslak programı bilgilerinize sunulan Konferansımıza göstereceğiniz ilgi, katılım ve katkılarınızın amacımıza hep birlikte ulaşabilmemizin en önemli unsurlarından olacağı bilinciyle, Konferansımıza katılımlarınızı bekliyoruz.

Türk Dili Konuşan Ülkeler Teknik Müşavirlik Firmaları İşbirliği Konferansı Program